fbpx wydarzenia | Wydawnictwo UG

Obraz

Zbliża się 8 marca. W związku z tym w audycji „Co Za Historia” Wojciech Suleciński rozmawiał z prof. Beatą Możejko z Uniwersytetu Gdańskiego o kobietach w średniowieczu. Jak wyglądała ich sytuacja?

miniaturka

Na tegorocznej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawione były książki naszego Wydawnictwa przekazane przez Zarząd Fundacji Profesora Wacława Szybalskiego. Tymi wyjątkowymi publikacjami były: Profesor Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach autorstwa Jarosława Abramow-Nwerly'ego (książka w języku polskim i angielskim), Kapryśna gwiazda Rudolfa Weigla autorstwa Ryszarda Wójcika oraz

Okładka

1) Prof. Rafał Włodarczyk, w ramach otwartego zebrania Rady Dyscypliny Pedagogika na Uniwersytecie Wrocławskim, zaprasza do rozmowy o eduwidmach w środę, 20 stycznia w godz. 9.30 - 11.00. Spotkanie pomyślane jest jako krótki wykład prof. Marii Mendel i przede wszystkim dyskusja, w której zechcą Państwo wziąć udział.

miniaturka

Zapraszamy do wysłuchania audycji z Radia Gdańsk na temat ubiorów w nowożytnym Gdańsku.

miniaturka

Specjalna promocja z okazji 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego już od 10 marca 2020 w naszej księgarni internetowej ❗️
Kupując zestaw dwóch książek jubileuszowych
"50 lat Uniwersytetu Gdańskiego" i --"50 spotkań na 50- lecie UG" otrzymasz w prezencie --unikatową torbę UG - do wyboru granatową z logo UG lub białą z piękną grafiką kampusu UG.

miniaturka

W związku z zaleceniami prewencyjnymi dot. koronawirusa Biblioteka Gdańska PAN ogłosiła dziś, że w dniach 12–21.03 pozostaje nieczynna. Oznacza to, że zaplanowany na 19 marca 2020 r. wykład oraz promocja książki „Homo capax, capax hominis...” odbędzie się w innym terminie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
najlepsze życzenia,
by święta były właśnie
„miłym czasem dobroci,
wybaczenia i miłosierdzia”
oraz powrotu do miejsc i ludzi Bliskich,
by zdarzyło się to, na co każdy czeka,
by spełniły się najskrytsze pragnienia,
a w sercach zapanowały jednakowo
i spokój, i radość,
by było wiele powodów do wdzięczności,
by na twarzy przybywało zmarszczek
wywołanych uśmiechaniem się do bliźnich,

miniaturka

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Nowak, którego tematem będzie zagadnienie identyfikacji narodowej znamiennej postaci, jaką jest Andrzej Szeptycki - duchowny grekokatolicki, rzecznik idei zjednoczenia prawosławia z grekokatolicyzmem, a także zjednoczenia wszystkich Ukraińców w jednym obrządku.

Subskrybuj RSS - wydarzenia