Rozstrzygnięcie Konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego | Wydawnictwo UG

Rozstrzygnięcie Konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego

Miło nam poinformować, że  rozstrzygnięto Konkurs na najlepszą książkę naukową, dydaktyczną i przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej wydaną w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego w trzech kategoriach: książka naukowa,  dydaktyczna i przedstawiająca rezultaty pracy doktorskiej.

Jury Konkursu przyznało następujące nagrody:

książka naukowa,
I. Jerzy Zajadło, Sędziowie i niewolnicy. Szkice z filozofii prawa,
II. Magdalena Szmytkowska, Kreacje współczesnego miasta. Uwarunkowania i trajektorie rozwojowe polskich miast średnich
III. Bożena Matuszczyk, Archaizmy leksykalne w „Słowniku języka polskiego” S.B. Lindego w świetle geografii lingwistycznej,

książka dydaktyczna,
I. Joanna Mampe, Łada Owczinnikowa (red.), Расскажи мне обо всём. Пособие по русскому языку в дружеской переписке

przedstawiająca rezultaty pracy doktorskiej,
I.  Roksana Blech, O „Faraonie” Bolesława Prusa. Studium monograficzne
Ex aequo:
II.  Alicja K. Zawadzka, Ład nasz przestrzenny
II.  Piotr Kurpiewski, Historia na ekranie Polski Ludowej

Gratulujemy! Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w październiku podczas inauguracji roku akademickiego 2018/19.
OkładkaOkładkaOkładkaOkładkaOkładkaOkładkaOkładka
środa, 6 czerwca 2018 roku, 10:25