Gdańskie Targi Książki 2018 | Wydawnictwo UG

Gdańskie Targi Książki 2018

Gdańskie Targi Książki, w których będzie uczesniczyć Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także okazja do konsolidacji środowiska literackiego i umożliwienia spotkania z nim mieszkańcom Trójmiasta i województwa pomorskiego.

Gdańskie Targi Książki będą prezentować zróżnicowane spektrum literatury. Od głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów po debiutantów. Od prozy, przez poezję, książki popularno-naukowe, aż po coraz prężniej rozwijającą się literaturę dziecięcą czy książki artystyczne. Zaprosimy najlepsze polskie wydawnictwa, nazwiska liczące się w świecie literatury, przeprowadzić ważne spotkania i debaty wokół nowości wydawniczych, zorganizować tematyczne wystawy oraz warsztaty popularyzujące estetykę i projektowanie książek. Planujemy cyklicznie organizować to wydarzenie w przyszłości.

Informacje praktyczne

termin:
16–18.03.2018

godziny otwarcia:
piątek 12:00–17:00
sobota 10:00–18:00
niedziela 10:00-17:00

piątek: wstęp bezpłatny
sobota-niedziela: wstęp 5 zł (uczniowie i seniorzy wstęp bezpłatny)

miejsce targów:
Polska Filharmonia Bałtycka