Ameryka Łacińska. Dzieje. Kultura. Polonia | Wydawnictwo UG

Ameryka Łacińska. Dzieje. Kultura. Polonia

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 stycznia o godz. 16.00 w Muzeum Emigracji w Gdyni.
Wstęp wolny!

W spotkaniu weźmie udział dr Krzysztof Smolana oraz dr Michał Dankowski i dr Nora Orłowska z Uniwersytetu Gdańskiego.

Michał Dankowski i Nora Orłowska są autorami książki Ameryka Łacińska. Dzieje i kultura. W swojej publikacji w sposób syntetyczny prezentują dzieje i kulturę Ameryki Łacińskiej, przyjmując autorską perspektywę i odnosząc się do polskich śladów związanych z dziejami i kulturą latynoamerykańską.

Książka jest przeznaczona zarówno dla studentów jak i podróżników, pasjonatów historii i kultury tego odległego, fascynującego kontynentu.

Rozmowę poprowadzi dr Rafał Raczyński z Działu Historyczno - Badawczego Muzeum Emigracji w Gdyni.

Na spotkaniu zostanie również zaprezentowana monografia naukowa Polacy i ich potomkowie w Ameryce Łacińskiej. Publikacja jest rezultatem międzynarodowej konferencji naukowej „Polacy i Polonia w Ameryce Łacińskiej: przeszłość i teraźniejszość", która odbyła się w Muzeum Emigracji w 2016 roku.

środa, 3 stycznia 2018 roku, 13:55