between.pomiędzy, Sopot 13–18 maja | Wydawnictwo UG

between.pomiędzy, Sopot 13–18 maja

BETWEEN.WYDAWNICTWA

Tegoroczny festiwal zwieńczony będzie wyjątkowym wydarzeniem, a mianowicie prezentacją najświeższych wydawnictw powiązanych z festiwalem. W sobotę 16 maja o godzinie 18.00 w Dworku Sierakowskich w Sopocie przedstawiony zostanie anglojęzyczny Almanach, w którym publikujemy wiersze, tłumaczenia, narracje, wywiady, wspomnienia oraz eseje autorów tej rangi, co Stefan Chwin, Antoni Libera, Edward Balcerzan, Andrzej Zgorzelski, Bogusław Żyłko, Olga Kubińska, Tadeusz Dąbrowski, Włodzimierz Pawluczuk, Piotr Tomaszuk, SE Gontarski, Derek Attridge, David Constantine, Alan Riach, a także poetów z całego świata. Tego samego wieczoru odbędzie się prezentacja współczesnej poezji tłumaczonej przez Monikę Szubę oraz Davida Malcolma, a także dyskusja wokół twórczości TS Eliota z udziałem Jean Ward oraz Marii Fengler. Będzie to również okazja, by wysłuchać nagrań utworów Eliota zachowanych w archiwum Teatru Polskiego Radia.

PROGRAM W SKRÓCIE – SPOTKANIA OTWARTE

Środa, 13 maja 2015

Teatr na Plaży w Sopocie
Program edukacyjny (wykłady i warsztaty dla młodzieży).

Czwartek, 14 maja 2015

Dworek Sierakowskich, Sopot
Ostatnia taśma Krappa Becketta

Teatr Gdynia Główna
Beckett niekanoniczny – projekcja warsztatowych nagrań. Dyskusja wokół eksperymentów teatralnych Samuela Becketta, z udziałem: Olgi Wrońskiej, Ewy Ignaczak, Idy Bocian, Moniki Szuby, Aleksandry Wachacz oraz Tomasza Wiśniewskiego.

Piątek, 15 maja 2015

Dworek Sierakowskich, Sopot

Beckett artystów – spotkanie z Joanną Czajkowską, Sylwią Górą-Weber oraz Adamem Nalepą

Teatr na Plaży, Sopot
BOTO czyta Becketta – pokaz pracy warsztatowej Adama Nalepy

Sobota, 16 maja 2015

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego

Wykład prof. SE Gontarski (USA, Patron honorowy Beckett Research Group in Gdańsk): “A mixed choir” from the Ditch of Astonishment

Dworek Sierakowskich

• Prezentacja wydawnictw powiązanych z between.pomiędzy: Almanach, seria wydawnicza between.pomiędzy, Topos, Tekstualia.
  • Tłumaczenia współczesnej poezji brytyjskiej: rozmowa z Moniką Szubą i Davidem Malcolmem.
  • Ziemia jałowa, czyli TS Eliot w XXI wieku – spotkanie z Jean Ward oraz Marią Fengler, fragmenty słuchowiska radiowego (Teatr Polskiego Radia).

Mololo, czyli pożegnanie przy fontannie!

wtorek, 12 maja 2015 roku, 14:21