fbpx Seminarium naukowe Krzyżak, Danziger, dziadek z Wehrmachtu i inne pomorskie widma. Czego nas uczy powracająca przeszłość? | Wydawnictwo UG

Zakład Pedagogiki Społecznej Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział I Nauk Społecznych i Humanistycznych GTN, Muzeum Stutthof w Sztutowie, Muzeum Zamkowe w Malborku i Oliwski Ratusz Kultury zapraszają na seminarium naukowe KRZYŻAK, DANZIGER, DZIADEK Z WEHRMACHTU I INNE POMORSKIE WIDMA. Czego nas uczy powracająca przeszłość?

17 czerwca (czwartek) 2021
w godz. 16.00-18.30 (z poczęstunkiem)
w OLIWSKIM RATUSZU KULTURY,
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

W seminaryjnej dyskusji, której zapis przewidziany jest do publikacji w „Roczniku Gdańskim GTN”, udział wezmą:

Dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, prof. UG, Instytut Filologii Germańskiej UG, GTN

Prof. Michał Harciarek, Instytut Psychologii UG, GTN

Piotr Tarnowski, dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie

Dr hab. Janusz Trupinda, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku

oraz autorzy książek Eduwidma, rzeczy i miejsca nawiedzoneWydawnictwo UG, Gdańsk 2020

Wprowadzenie: Prof. Maria Mendel, Instytut Pedagogiki UG, GTN

W ramach seminarium – jako zapowiedź wystawy planowanej na jesień 2021 – zaprezentowanych zostanie kilka obrazów gdańszczanina, Herberta Waltmanna (1919-1999).

wtorek, 8 czerwca 2021 roku, 14:20