fbpx Nagroda im. Prof. T. Kotarbińskiego za najlepszą książkę humanistyczną 2020 r. dla prof. Jerzego Zajadły z UG | Wydawnictwo UG

Pan Prof. Jerzy Zajadło z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego został laureatem VI edycji Nagrody im. Prof. T. Kotarbińskiego za najlepszą książkę humanistyczną 2020 r. Nagroda została przyznana za książkę pt. Minima Iuridica . Refleksje o pewnych (nie)oczywistościach prawniczych, współwydaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego i Wydawnictwo Arche. Nagroda przyznawana przez Uniwersytet Łódzki jest wyróżnieniem ogólnopolskim, które zyskało w środowisku polskich naukowców dużą renomę. Mówi się o niej, że w dziedzinie humanistyki jej znaczenie jest równie wysokie jak Nagrody Nike w dziedzinie literatury. W VI edycji zostało zgłoszonych 68 prac.

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi sukcesu i życzymy inspiracji w pracy nad kolejnymi książkami!

Zapraszamy do obejrzenia filmu z VI gali wręczenia nagrody:

poniedziałek, 8 lutego 2021 roku, 8:24