Festiwal Literatury i Teatru between.pomiędzy – 15–21 maja 2017 | Wydawnictwo UG

Festiwal Literatury i Teatru between.pomiędzy – 15–21 maja 2017

VIII Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY

PROGRAM Festiwalu.pdf

VIII Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY

W dniach 15-21 maja 2017 roku odbędzie się już ósma edycja Festiwalu BETWEEN.POMIĘDZY. Tym razem temat przewodni brzmi: „Short forms. Fragmenty”. To, co szczątkowe, przygodne, skondensowane, staje się istotne nie tylko przy okazji naszych badań akademickich nad literaturą i teatrem, lecz również podczas spotkań z młodzieżą w ramach programów edukacyjnych. Pomysł, by prowadzone na Uniwersytecie Gdańskim badania wprowadzać w sposób praktyczny w przestrzeń publiczną, przyświeca wszystkim działaniom prowadzonym w ramach Between.Pomiędzy. Właśnie dlatego promujemy współpracę między doświadczonymi badaczami i uznanymi artystami a studentami, doktorantami, teatrami studenckimi oraz kołami naukowymi. Wydarzenia związane z festiwalem zagoszczą przede wszystkim w Sopocie – w Teatrze BOTO, Teatrze na Plaży, Sopotece oraz Dworku Sierakowskich. Jednak spotkania odbędą się także w pozostałych miastach Trójmiasta. W programie przewidziano spektakle w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, w Teatrze Gdynia Główna oraz na Uniwersytecie Gdańskim. W festiwalu weźmie udział wielu znakomitych gości, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Część spotkań prowadzona będzie w języku angielskim. W programie festiwalu proponujemy: spektakle teatralne (Dziady Teatru Wierszalin, Kto się boi Virginii Woolf? Teatru Wybrzeże, Burmistrz Teatru Gdynia Główna), spotkania autorskie z pisarzami (Antoni Libera, Jerzy Jarniewicz, Ann Marie Einhaus), warsztaty teatralne (SE Gontarski, Tomasz Kaczorowski), filmy, happening, słuchowisko radiowe, sesje naukowe oraz programy edukacyjne. Nowością na naszym festiwalu są w tym roku koncerty (Przemek Dyakowski, Julian Wolfreys, Kuba Wójcik’s Threak) oraz wystawy obrazów (Katarzyna Swinarska) i fotografii (Karolina Trapp). Zapewniając naszym gościom przestrzeń do kreatywnego spotkania, kontynuujemy tym samym wypracowaną podczas poprzednich edycji festiwalu formułę, umożliwiającą dyskusje krajowych i zagranicznych artystów, teatrologów i literaturoznawców oraz pasjonatów sztuki współczesnej.

FESTIWAL W SKRÓCIE:

• 7 spektakli
  • 6 spotkań autorskich
  • 3 spotkania z twórcami spektakli
  • 3 czytania performatywne
  • 1 happening
  • 1 słuchowisko radiowe
  • 2 projekcje filmowe
  • 2 wystawy
  • 5 koncertów
  • 24 godziny warsztatów teatralnych
  • 58 godzin sesji naukowych

W organizacji festiwalu biorą udział pracownicy, doktoranci i studenci Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki oraz  Katedry Dramatu, Teatru i Widowisk UG. Festiwal współpracuje z następującymi kołami studenckimi: Poetry Time!, Brikolaż, Symultana, Maybe Theatre Company, Teatr nieUGiętych.

PlakatProgram
wtorek, 9 maja 2017 roku, 11:11